Standard.al

Basha: Banorët e Thumanës u prenë në besë, u lanë të futeshin në shtëpitë ku ata humbën familjarët e tyre

0

Kryeu i PD-së Lulzim Basha i ftuar në Syri Tv, foli për situatën me të cilën përballën qytetarët e Thumanës.

Sipas Bashës ata u prenë në besë nga qeveria, e cila i lejoi që të futeshin në shtëpitë në të cilat humbën jetën familjarët e tyre

Basha në Syri TV: Qytetarët e Thumanës u prenë në besë, u lanë të futeshin në dy ndërtesa që u bënë varri i shumë familjeve dhe të afërmve të tyre.

Në mënyrë të përditshme do të denoncojmë abuzimet dhe deri në kufijtë e vjedhjes me rindërtimin. Fatkeqësia dhe rindërtimi nuk u morën asnjëherë seriozisht.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.