Standard.al

“Ka vdekur në shtëpi nga Covid-19 dhe nuk është raportuar”- Koduzi bën denoncimin live

0

Denoncimi i opozitës që janë maniluar shifrat e viktimave nga Covid-19 ka shkaktuar debate të forta në opinionin publik.

Drejtusi i sektorit të Shëndetësisë në PD, Gazmendt Koduzi bëri një denoncim live në Open ne TCH. Ai tregoi një rast ku një shtetas nga Lushnja ka humbur jetën nga Covid-19, por nuk është raportuar.

“Ja ku e keni skedën. Është me fulë nga mjeku. Ky është një rast në Lushnje. Ka qenë 3 ditë në Tiranë dhe e kanë kthyer në shtëpi. Ka vdekur nga Covid-19 në shtëpi.

Ka vdekur me datë 8 dhe nuk është raportuar”- tha Koduzi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.