Standard.al

LIVE| Napoli-Milan/ Ibrahimoviç kalon në avantazh kuqezinjtë (VIDEO)

0

Ka startuar në orën 20:45, në stadiumin “San Paolo” supersfida mes Napolit dhe Milanit e vlefshme për javën e 8-të të Serisë A.

 

 

Vendasit e Xhenaro Gatuzos, vijnë në këtë përballje pas triumfit në transfertë ndaj Bolonjës me rezultatin 0-1, ndërkohë që Milani u ndal në barazim 2-2 nga Verona në javën e 7-të të kampionatit.

 

Napolitanët nuk do të kenë në dispozicion ndeshjen e sotme 2 futbollistët shqiptare, Elseid Hysaj dhe Amir Rrahmani, si dhe sulmuesin kryesor Osimene.

Ndërkohë në krahun tjetër, e vetmja mungesë për Milanin do të jetë Leao, për sa i përket futbollistëve. Mos harrojmë që në këtë përballje kuqezinjtë do të drejtohen nga Bonera, pasi Pioli dhe ndihmësi i tij kanë rezultuar pozitiv me COVID-19.

Në 5 sfidat e fundit që Napoli dhe Milani janë përballur me njëri-tjetrin në kampionat, 4 kanë përfunduar në barazim dhe 1 herë ka fituar napolitanët.

LIVE: NAPOLI-MILAN 0-1

Ibrahimoviç 21′ 

F

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.