Standard.al

Pamje të bukura të vendeve që u mbuluan sot nga bora e parë….

0

Temperaturat kanë filluar të bien dhe bora e parë është shfaqur në disa prej vendeve në Kosovë.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se mbi vendin tonë sot do të mbajë mot i ndryshueshëm, i vranët dhe me intervale me diell, vendet malore si Brezovica, Shala e Bajgores dhe Prevalla kanë marrë një pamje tjetër, duke u mbuluar nga bardhësia e borës.

Sipas këtij Instituti temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri 2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 4-6 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga veriu me shpejtësi 1-6m/s.

Këtu mund t’i shihni disa fotografi se sa bukur duken këto vende malore që sot bora i ka mbuluar.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.