Standard.al

I infektuar me Covid, ndahet nga jeta ish-zv/kryeministri në qeverinë e parë demokratike

0

Ka ndërruar jetë në moshën 69 vjeçare, ish-zv/kryeministri dhe njëkohësisht ministër i Brendshëm në qeverinë e parë të Partisë Demokratike në vitin 1992.

Bashkim Kopliku, i cili ka qenë edhe dy herë deputet në legjislaturat parlamentare, mësohet se ka ndërruar jetë nga Covid.

Gjendja e tij mësohet se u rëndua ditët e fundit deri në humbjen e jetës.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.