Standard.al

Sarandë/ Mbyllet shkolla. 5 mësuese dhe sanitarja me Covid-19

0

Mbyllet një shkollë në qytetin e Sarandës si pasojë e infektimeve me Covid-19.

Sipas asaj që raporton Ora Neës, bëhet fjalë për shkollën “9 tetori”.

Vendimi për mbyllje ka ardhur pas konfirmimit me Covid-19 të 5 mësuesëve, një sanitareje dhe rojes së shkollës.

Pritet një vendim i stafit të shkollës lidhur me mënyrën se si do të vijohet me procesin mësimor.

Ditën e sotme, Ministria e Shëndetësisë raportoi për vetëm 4 raste të reja infektimesh në qytetin e Sarandës.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.