Standard.al

Analisti Bushati: Komisioni i Posaçëm ndaj Bashës, propagandë e qeverisë

0

Në Open në Top Channel po diskutohet për akuzat ndaj Lulzim Bashës dhe komisionin e Posaçëm të ngritur nga Kuvendi. Analsiti Andi Bushati e shikon këtë komision një propagandë e qeverisë.

“Kjo është një propagandë. Nuk ka vlerë një posaçi që do miratojë Kuvendi me Kujtim Gjuzin. Një komison i tillë do kishte vlerë para 5 viteve, para 7 viteve. Në atë kohë kur BE dhe SHBA nën presionin e krimeve të luftës tha se këtu duhet një Gjykatë Speciale. Në vitin 2012 Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar hapjen e hetimeve të EULEX-it në Shqipëri”- tha Bushati.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.