Standard.al

Ngjarje e rëndë në Krastë/ Vdes një tjetër minator, i katërti brenda pak ditësh

0

Një ngjarje e rende ka ndodhur serish në nje galeri në Krastë, ku nje minator humbi jeten pasi e zuri një masiv shkëmbor.

Shtetasi Ilir Turja ka mbërritur i pajetë në Spitalin e Burrelit dhe mjekët kanë konstatuar vdekjen pa mundur të bëjnë dot gjë.

Ndërkohë që kanë filluar hetimet për ngjarjen, kushtet në punë.

 

Ngjarja e sotme vjen pak ditë pas asaj të 29 tetorit, ku ndërruan jetë 3 minatorë të tjerë në Balgjaj, të cilët u asfiksuan në galeri.

 

Ismail Hoxha, Fatos Çesku dhe Rexhep Rrushiti ishin tre viktimat e pak ditëve më parë, ndërsa sot u shënua një tjetër ngjarje e rëndë.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.