Standard.al

VIDEOT bëhen virale/ Shihni si tunden makinat nga tërmeti apokaliptik

0

Ditën e sotme Turqia u godit nga një tërmet apokaliptik  prej 6.6 ballësh. Epiqendra e tërmet ishte në detin Egje.

Deri më tani 12 persona kanë  humbur jetën dhe 419 të tjerë janë plagosur si pasojë e tërmetit.

Pamjet që vijnë nga qytetet e prekura janë rrënqethëse. Shihni si lëvizin makinat nga lëkundjet e tërmetit:

Pasojat e tërmetit mund të shihen nga këto video virale.

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.