Standard.al

Shpërthen zemërimi në median sociale/ ‘Do përzgjedhim kush vdes dhe kush jeton’

0

Deklaratat e ministres së Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu se do të përzgjedhin se kush do të kurohet nga koronavirusi dhe kush jo, kanë shkaktuar mjaft zemërim në median sociale. Të shumta ishin reagimet edhe nga klasa politike.

Ministrja i bëri komentet skandaloze në Kuvend, teksa tha se po mbingarkohen spitalet.

Qytetarët kanë reaguar me komente, por edhe me meme për situatën e krijuar në vend për shkak të keqmenaxhimit të pandemisë nga qeveria.

Ndiqini më poshtë disa prej tyre

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.