Standard.al

Këlliçi: Rama e ka mendjen të ndëtojë kulla dhe jo tek banesat e të dëmtuarve nga tërmeti

0

Kreu i FRPD-së Belind Këlliçi, reagoi mbrëmjen e sotme për situatën me të cilën po përpballen banorët e prekur nga tërmeti i 26 nëntorit.

Në  një postim në Faceboook Këlliçi deklaron që Rama e ka mendjen të ndërtojë kulla në Tiranë , ndërkohë ka mashtruar banorët e prekur nga tërmeti, të cilëve iu premtoi ndërtimin e banesave përpara qeshorit të këtij viti, por ata vijojnë të qëndrojnë në çadra, ku do të kalojnë edhe stinën e dimrit.

Postimi i Belind Këlliçi:

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.