Standard.al

Flamuri gjigant turk në Tiranë/ Studiuesi: Bravo brekushe, do ta bëjë edhe Erdogan më 28 Nëntor?

0

Pas shfaqjes demonstrative që u bë mbrëmë natën në Tiranë ku një flamur gjigant turk u projektua mbi godinën e Universitetit Politeknik me rastin e festës së Republikës së këtij vendi, ka ardhur edhe një reagim ironik nga studiuesi i njohur Ardian Ndreca.

Ai e përgëzon kryeministrin Rama me fjalët: “bravo brekushe” dhe bën njëkohësisht pyetjen se a do të bëjë Erdogani të njëjtën gjë?

“Shpresoj që me 28 nandor edhe Erdogani të bajnë të njëjtën gja në Stamboll!

Bravo Lali Eri dhe Mr. Brekushja haute couture, jeni në gjendje me t’i neveritë idealet republikane pse sulltanat republikan asht nji kontradiktë në vetvete”, shkruan i revoltuar Ardian Ndreca.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.