Standard.al

Erdogan felenderon Mitsotakis: Turqia e gatshme ta ndihmojë Greqinë

0

Presidenti turk Erdogan ka shpërndarë një postim në Twittër, ku falenderon kryministrin Grek Mitsotakis për ndihmën që Greqia dha në këto moment të vështira për vendin e tij, ndërkohë i ka shprehur ngushëllimet Mitsotakis për qytetarët grek u prekën nga tërmeti në detin Egje.

Ai ka deklaruar se Turqia është e gatshme ta ndihmojë Greqinë të shërojë plagët e saj, duke thekuar se “Fakti që dy fqinjët solidarizohen në kohë të vështira është më i vlefshëm se shumë gjëra në jetë.”

Postmi i Erdogan:

“Faleminderit Kryeministër. Ngushëllimet e mia në të gjithë Greqinë në emrin tim dhe të popullit turk. Turqia gjithashtu është gjithmonë e gatshme të ndihmojë Greqinë të shërojë plagët e saj. “Fakti që dy fqinjët solidarizohen në kohë të vështira është më i vlefshëm se shumë gjëra në jetë.”

erdo

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.