Standard.al

Deklarata e fortë e Bashës, paralajmëron rrëzimin e Ramës me çdo skenar, nëse zgjedhjet manipulohen!

0

Gjatë konferencës për shtyp ditën e sotme, kryetari i opozitës, Lulzim Basha, ka bërë një paralajmërim të fortë lidhur me zgjedhjet parlamentare të 25 prillit.

Basha u shpreh se “largimi i Ramës është i vulosur”, me votë, apo “me çdo skenar tjetër”, duke paralajmëruar përplasje nëse zgjedhjet manipulohen dhe vullneti i zgjedhësve tjetërsohet.

Hakun do ta marrë, do të ishte mirë ta marrë me votë. Por në 25 prill, shqiptarët do të çlirohen!

Rama ka në dorë vetëm të lejojë që ndryshimi të bëhet me votë normalisht, por hakun do ta marrë, si me votë, si me çdo skenar tjetër, që do të detyrojë shqiptarët. Largimi i tij është i vulosur më 25 prill“, tha Basha.

VIDEO:

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.