Standard.al

“U prehtë në paqe”, Basha: Avni Mula ndriçoi me artin e tij në kohë të errëta

0

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka shprehur ngushëllimet e tij për ndarjen nga jeta të kompozitorit të njohur shqiptar, Avni Mula.

Postimi i plote:

‘Arti dhe artdashësit shqiptarë humbën sot Avni Mulën artistin e madh dhe kompozitorin që ndriçoi me artin e tij kohët e errëta e na la pas një krijmtari të vyer. Mendimet e mia sot janë për Invën dhe familjen Mula, miqtë dhe kolegët e artistit të madh Avni Mula. U prehtë në paqe!’

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.