Standard.al

Vasili-Ramës: Kur ishe vetë në grevë urie, bëje ligjërime. Tani u bën presion Naftëtarëve

0

 

Greva e urisë të naftëtarëve, është futur në ditën e 14, dhe akoma çështja e tyre nuk ka marrë zgjidhje.

Nën-kryetari i LSI-së Petrit Vasili ka reaguar në Facebook, ku  e quan  Ramën “Rrangalla”, i cili po u bën presion naftëtarëve, për të mbyllur grevën e urisë por  grevistet femra nuk pranojnë, pasi sipas tyre, greva do mbyllet vetëm kur të marrin zgjidhje për problemin e tyre.

Çfarë i paturpi!!

KM Rrangalla, vetë bente greve urie ne cader ne mes te bulevardit, ndersa naftetareve sot u ben presion !?

Rrangalla ky sharlatan ne vitin 2010 me çadra bente greve urie dhe presion mu ne mes te bulevardit per dite te tera dhe e quante te ligjshme te gjithen kete.

Kur rrangalla ben vete greve urie eshte cdo gje legjitime, ndersa naftetareve, qe ju eshte vjedhur djersa dhe gjykata u ka dhene te drejte ky u ben presion paturpesisht.

Ja cfare u shkruan Rrangalla naftetareve sot:

” Qeveria nuk negocion nën presionin e askujt dhe nuk pranon ultimatume nga askush. Mbyllni grevën dhe do të vij unë tek ju, menjëherë! Ndryshe s’ka bisedime”.

Shihni fotot e vetë Rrangalles, kur bente greve urie me çadra ne mes te Bulevardit ne mes te Tiranes ne vitin 2010 dhe bente presion.

Dy standarte Rrangalla, nje per vete dhe nje per njerezit e thjeshte!

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.