Standard.al

Mjegull e dendur e vranësira, sinoptikanët: Ja në cilat zona priten reshje shiu të enjten

0

Mjegull, kthjellime, vranësira dhe reshje lokale shiu parashikohet dita e enjte.

Sipas sinoptikanëve të Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, në orët e mëngjesit do të kemi prezencë të mjegullës së dendur përgjatë luginave.

Gjatë ditës do të kemi mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira deri mesatare. Reshje shiu të karakterit lokal në zonën jugperëndimore të vendit.

Era nga Veriperëndimi 1-7m/sek, e cila përgjatë vijës bregdetare në orët e pasdites hera-herës do të fitoj shpejtësi deri në 12m/sek

Temperaturat parashikohen në:
zonat malore 5°C deri në 20°C
zoant e ulëta 7°C deri në 24°C
zonat bregdetare 11°C deri në 23°C

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.