Standard.al

Ixhinieri dhe dy minatorë humbasin kontaktet me familjet  e tyre. Dyshohet se kanë mbetur të bllokuar në galeri

1

Pasditën e sotme një inxhinier dhe dy minatorë kanë humbur kontaktet me familjet e tyre, dhe dyshohet që kanë mbetur të bllokuar në galeritë e punës.

Njoftimi i Policisë:

Me datë 28.10.2020, rreth orës 18:15, shtetasi S. H., ka telefonuar Sallën Operative në Drejtorinë Vendore të Policisë Dibër, se vëllai i tij shtetasi I.H., rreth 62 vjeç me detyrë inxhinier miniere, së bashku me dy punëtorë, të cilët punonin në minierën “Balgjaj”, Selishtë, Dibër, kanë humbur kontaktet me familjen.

Shërbimet e Policisë dhe grupi hetimor kanë shkuar menjëherë në vendngjarje, dhe nga veprimet paraprake të kryera dyshohet se personat mund të kenë mbetur të izoluar brenda në galeri, pasi sendet personale, rrobat dhe telefonat, ndodhen në dhomën e ndërrimit.

Janë njoftuar grupet e avari shpëtimit në miniera,  për të bërë të mundur lokalizimin dhe gjetjen e tre shtetasve.

1 Comment
 1. Lena says

  Hello dear colleagues, we offer to place free of charge data about your company in the online business directory “All business Online.”
  To do this, you need just to leave the application on our website and our managers will contact you at time which is convenient for you
  to refine the details. Accommodation in our reference book – these are thousands of new potential customers and partners.
  You will need exactly one minute to leave an application:
  https://bit.ly/35DzW5G
  Success in business!

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.