Standard.al

Policia vret një njeri me ngjyrë në SHBA, protesta masive në Filadelfia

0

Në Filadelfia kanë nisur protestat masive, pasi policia qëlloi për vdekje një 27-vjeçar.

Protestuesit kanë djegur makinat që iu kanë dalë përpara dhe kanë thyer xhama dyqanesh, shkruajnë mediat ndërkombëtare.

Policia ka deklaruar se i riu, i identifikuar si Ualter Uallace ka pasur thikë në momentin që e kanë thirrur për t’u dorëzuar. Sipas policisë, ai nuk është dorëzuar dhe vrasja ishte e vetmja mënyrë.

Qindra qytetarë kanë vërshuar në rrugë për të protestuar kundër aktit policor.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.