Standard.al

Ndahet nga jeta motra e aktorit të famshëm

0

Motra e aktorit të njohur amerikan Jamie Foxx, u nda nga jeta në një moshë të re.

Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, komediani 52-vjeçar ndau me ndjekësit, lajmin e dhimbshëm për ndarjen e motrës së tij nga jeta.

Ajo ishte vetëm 36 vjeçe.

“Unë them tranzicion sepse ajo do jetë akoma gjallë, kushdo që e njihte motrën time, e dinte se ishte një dritë e ndritshme”, shtoi Foxx për Dixon.

Dixon kishte lindur me sindromën Down nga prindërit Louise Annette Dixon dhe George Dixon në shtator të vitit 1984.

 

 

Image

 

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.