Standard.al

Lajm i madh për tifozët e Barcelonës, Bartomeu jep dorëheqjen

0

Presidenti i Barcelonës Josep Maria Bartomeu, raportohet që të ketë dhënë dorëheqjen.

Bartomeu dha dorëheqjen për shumë arsye, kryesorja mbetet prishja e marrëdhënive më yllin e ekip Messin, i cili e kishte kritikuar shumë herë publikisht, gjithashtu dështimet në merkato dhe kriza ekonomike që ka mbërthyer klubin katalanas, bënë që dorëheqja të ishte altrenativa e vetme e tij.

Por një ditë më parë ai bëri një deklaratë që e parjashtonte mundësinë e dorëheqjes:

Dorëheqjen nuk e kam çuar nëpër mendje. Me ekipin që është dhe me trajnerin po ndërtohet një projekt i mirë. Kemi një ndeshje të rëndësishme në Champions League dhe aty është fokusi ynë. Mendoj se do të fitojmë më shumë se një trofe”.

Ne nuk e menaxhojmë klubin me frikë. Duam që të përmirësohet dita-ditës. Pa frikë. Është shumë e rëndësishme që anëtari të shprehet. Para se të merrni një votë mosbesimi, drejtuesit e klubit duhet të shpjegohen. Në këtë dekadë kemi fituar 22 trofe dhe është një shifër spektakolare. Ka shumë gjëra për të shpjeguar

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.