Standard.al

Vrasja në Fier, Alibeaj ‘ngre alarmin’: Kambanë mortore, klithmat e tmerrit kanë drithëruar shoqërinë prej 7 vitesh

0

Ish-deputeti demokrat, Enkelejd Alibeaj, ka reaguar per vrasjen e 50-vjeçarit sot në Fier, duke e etiketuar si një ‘kambanë mortore’, ndërsa shton se realiteti i krimit ka kapluar vendin e qeverisur nga Rama.

Postimi i plote:

Vrasja e nje qytetari, ne pike te mengjesit, eshte kembana mortore e radhes qe zgjoi qytetaret e Fierit si per t’iu kujtuar se realiteti i krimit eshte ai qe ka kapluar kete vend te qeverisur nga Rama. Klithmat e tmerrit te bashkeshortes se viktimes jane muzika funebre qe Rama iu ka ofruar shqiptareve prej 7 vitesh! Ajo eshte klithma qe ka dritheruar prej vitesh nje shoqeri te tere te ngelur ne pasiguri e ne frike. Eshte kerkesa per ndihme ndaj shtetit, qe kurre nuk i erdhi.

E sot, me shume se kurre kur krimi mbreteron i pashqetesuar, kur jeta e njeriut eshte zhvleresuar, kur ne vend te nevojes per pune, siguri, ekonomi, iu shfaqet fytyra e papergjegjshmerise se Rames, ndjejne se dufi i urrejtjes, zemerimit dhe nevojes per tu cliruar eshte zgjidhja e vetme!
25 prilli po afron! Tik-tak, tik-tak…

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.