Standard.al

Rama i përgjigjet Komisionerit të Zgjerimit: Ne do e miratojmë Kodin siç e duam…

0

Edi Rama ka reaguar pas deklaratës së bërë nga Komisioneri i Zgjerimit, Oliver Varhelyi për Kodin Zgjedhor.

Komisioneri kërkoi nga Rama dhe mazhoranca e tij që të presin përgjigjen e Komisionit të Venecias për Kodin, por kreu i mazhorancës nuk mendon kështu.

Rama në përgjigjen e tij shkruan në Twitter se mazhoranca e tij do ta miratojnë Kodin pa ndryshime, ashtu siç edhe ka bërë në 30 korrik.

‘Mendimi i Venecias është gjithnjë i mirëseardhur, por për një ligj të votuar dhe të refuzuar nga Presidenti, procedura është e qartë: Refuzimi i Presidentit pranohet ose rrëzohet nga parlamenti! PARLAMENTI DO TË RISHPREHET PA HUMBUR ASNJË DITË!

Ky President i angazhuar si një ekstremist kundër Parlamentit dhe Qeverisë Shqiptare, s’merr dot peng askënd dhe asgjë përveç institucionit që fatkeqësisht ka marrë peng!

Opinioni i Venezias mirë se të vijë kur të vijë, por koha për këto zgjedhje s’pret asnjë ditë jashtë procedurave’, shkruan Rama.

 

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.