Standard.al

Kodi zgjedhor/ Raportuesi i PPE: Rama të presë mendimin e Venecias…

0

Raportuesi i Shqipërisë në PPE, David Lega është shprehur se i bashkohet qëndrimit të Komisionerit të Zgjerimit, Oliver Varhelyi në lidhje me çështjen e Kodit Zgjedhor në Shqipëri.

Me një reagim në Titter, Lega i bën thirrje Edi Ramës që të presë mendimin e Komisionit të Venecias

‘Jam dakord me Komisionerin Oliver Varhelyi.

Parlamenti dhe Kryeministri Rama duhet të presin për mendimin e Komisionit të Venecias, që do të ishte një qasje demokratike. Zgjedhje të lira dhe të ndershme në 2021’, shkruan David Lega në reagimin e tij.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.