Standard.al

Jahti i braktisur në det/Merret në pyetje një shtetas francez

0

Disa ditë më parë një jaht i braktisur u gjend në zonën e Godullës në Kurbin.

Ditën e sotme policia e Lezhës ka shoqëruar në komisariat dhe është marrë në pyetje një shtetas frabcez, i cili dyshohet që ka udhëtuar në jahtin e braktisur.

Jahti u ankorua në portin e Shëngjinit për kryerjen e veprimeve të mëtejshme nga prokuroria dhe policia e Lezhës, ndërkohë që nuk ka ende informacion se kush janë pronarët e tij.

Jahti dyshohet se u përdor për qëllime të transportit të lëndëve narkotike.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.