Standard.al

Italia/Shifra të larta të infektimeve të reja me Covid-19

0

Italia po përballet me fazen e dytë të Covid-19, ku rastet e reja vijojnë të jenë të larta.

Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 124686 teste dhe 17012 persona kanë rezultuar positive, ndërsa ditën e djelë rastet e reja pozitive ishin mbi 21 mijë.

Ndërkohë që në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 141 persona.

Lombardia mbetet zona ku infektimet janë më të mëdha.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.