Standard.al

Covid-19/Testohet sërish Nëpresidenti i SHBA, Mike Pense

0

Zëvendës presidenti i SHBA-së Mike Pense, mëngjesin e sotëm  ka kryer sërish tamponin e Covid-19 dhe ka rezultuar negativ.

Përmes një mesazhi në ‘Twitter’, zëdhënësja e tij ka theksuar se për këtë arsye, do të vazhdojë me fushatat në Minesota dhe Pensilvania.

“Pence dhe Zonja e Dytë, Karen Pence u testuan për COVID-19 këtë mëngjes dhe rezultuan negativ”, ka shkruar në llogarinë personale të Twitterit, Devin O’Malley.

Të dy u testuan negativisht në Sat & Sun, pas rasteve të konfirmuara midis ndihmësve të ngushtë. Pence është vendosur të udhëtojë në MN sot për një ngjarje fushate.

Më parë këtë muaj, kandidatja demokrate për nënpresidente, Kamala Harris ndaloi përkohësisht fushatën pasi dy anëtarët e stafit të saj dolën pozitiv.

Fushata tha se ishte një vendim paraprak pasi çifti nuk konsiderohej se kishin kontakte të ngushta të senatores.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.