Standard.al

40-vjetori luksoz i miliarderes, 22 milionë euro për disa festa në vende të ndryshme të botës

0

Një miliardere nga Libani nuk hoqi dorë nga festa për ditëlindjen e tij edhe pse jemi në kohë pandemie. Për 40-vjetorin e saj ajo shpenzoi 22 milionë euro për një festë madhështore por duke zbatuar të gjitha rregullat e COVID-19.

Për të qenë të gjithë të sigurt, të 150 të ftuarit në festë ishin shpërndarë në 20 ambiente të ndryshme.

Festa kryesore me 10 të ftuar u zhvillua në Mijas në Spanjë. Ndërsa të ftuarit e tjerë u shpërndanë në vende të ndryshme të botës si në londër, në Los Angeles, Hong Kong, Kuwait, Katar, Dubai, Parigi, Tokio dhe në Moskë.

Të gjitha festat ishin të lidhura më njëra tjetrën me videokamera dhe secila festë kushti rreth 18 mijë dollarë. Të ftuarit kishin edhe maskën e veçantë e dekoruar me diamantë Bulgari.

foto galeri

foto galeri

foto galeri

foto galeri

foto galeri

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.