Standard.al

Video/Bardhi:Shëndetësia dështimi më i madh i qeverisë, pasojat i vuajnë qytetarët

0

Sekretari i Përgjithshëm i PD,Gazment Bardhi ka reaguar mbi gjëndjen mbi të cilët ndodhet shëndetësia në vendin tonë.

Në një postim në Facebook, Bardhi shprehet se shëndetësia është  dështimi më i mad hi qeverisë Rama, sepse është rrëzuar i gjithë sistemi shëndetsor në vend dhe pasojat i vuajnë qytetarët.

Në postim ish-ministri ka publikuar një video që tregojnë mashtrimin e Ramës, përballë qytetarit që humbi jetën nga sorollatjet që i bënë

Postimi i Gazment Bardhit:

Shëndetësia është një nga dështimet më të rënda të Edi Ramës. Paaftësia, papërgjegjshmëria, vjedhja me koncesione e PPP po paguhen shumë shtrenjtë nga familjet shqiptare.
• Ilaçet nuk janë të sigurta.
• Sistemi është i rrënuar.
• Stafet mjekësore janë të keqpaguar. Shëndetësia falas nuk ekziston.
• Qytetarët harxhojnë mbi 300 milionë euro në vit tek privati.
🔴 Në video, Edi Rama vs. E Vërteta e qytetarit që humbi jetën duke kërkuar një serum nëpër spitale!
Këmbana e alarmit po bie çdo ditë!
Denonco, shpërndaje këtë video.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.