Standard.al

Maliqi: Ramzi të ka bërë keq mbidoza, bën autogolin rilindas me Presidentin…

0

Deputeti Lefter Maliqi e ka cilësuar një autogol deklarata dhe sulmet e kryeministrit Edi Rama ndaj Presidentit të republikës, Ilir Meta, se po pajis me pasaporta shqiptare futbollistët e Tiranës.

Me anë të një postimi në Facebook, Maliqi thekson se Rama jo vetëm që po ha ‘gola’ me shumicë, por tani ka filluar bën edhe ‘autogola’.

Ndërkohë Maliqi e fton Ramën që të ‘mësojë’, se nëse i shpëton burgut mund të fillojë të japë kurse private.

Postimi nga Lefter Maliqi

Nuk i mjafton goli që do hajë në 25 Prill… Ramziu bën autogolin rilindas me Presidentin

Të dashur miq!
Nuk mund të mos reagoja edhe sot pas lajthitjes së radhës nga ‘mbidoza’ që merr Kryemafiozi që kemi për Kryeministër.
Turp e faqja e zezë.
Ramziu bëri autogolin rilindas, duke ndërsyer sekserët e shitur, kundër Presidentit.
Dhe për çfarë?
Se pajisi me pasaportë shqiptare futbollistin ganez të ekipit kampion të Tiranës.
O Kryemafioz, të paktën pyet vëllain tend, që merr vesh nga këto punë, që të mos bësh ‘autogol’, në një kohë kur vetëm ‘po ha gola’.
Po kërkesën Presidentit ia ka bërë klubi i Tiranës o Faqezi, për shkak të procedurave dhe kombësisë së futbollistit për ndeshjen në Zvicër, o i Marrë-Fund.
Nuk ke me çfarë të sulmosh, se të janë ‘shqyer fanella, atletet dhe më kryesorja, nuk ke TOP’, (skuadër jo e jo) o Faqezi.
O Kryemafioz i mbytur në krim e korrupsion, përgatitu për natën e madhe të 25 Prillit.
Sulmet që vijnë nga një njeri që shqiptarët e mallkojnë çdo ditë, vetëm sa i garantojnë fitoren e ndeshjes kundërshtarit, o ‘drogaxhi’.
Mëso, mëso, mëso Ramzi… se ku i dihet, nëse i shpëton burgut… mund të bëhesh mësues kursesh private, te bunkeri i ndëshkimit në Surrel…

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.