Standard.al

Pandemia/ Vasili ‘plas’ akuzën e fortë: Edi Rama, një llafazan i kapur dhe i paaftë! SPAK po bëhet bashkëfajtor

0

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim Petrit Vasilit, nepermjet nje postimi ne Facebook akuzon kryeministrin Edi Rama për paaftësi në menaxhimin e pandemisë së koronavirusit.

Vasili shprehet ndërsa Rama e ka futur shëndetësinë në një qorrsokak, thekson se nga ana tjetër, SPAK-u po bëhet bashkëfajtor në këtë situatë.

Postimi i plotë:

Rama thjesht nje llafazan i kapur dhe i paafte!

Rama u be rreckë me maskat prej rrecke ne menaxhimin e Pandemise!!

Sot 306 raste te reja me Covid, numri absolutisht me i larte qe nga fillimi i pandemise.

Rritja qe nga fillimi i detyrimit te maskave ne date 15 tetor eshte 50.7%.

Rritja krahasuar me pikun prej 27 raste ne prill kur u be mbyllja totale eshte 1130%.

Maskat absolutisht zero vlere pa masat e tjera.

Gjobat idiote vazhdojne.

Para’ per pandemine nuk ka, ndersa para’ per te vjedhur incineratoret dhe per koncesione ka.

Rama u be rrecke me menaxhimin me copa rrecke dhe ka futur shendetin e qytetareve ne qorrsokak.

Kjo eshte pergjegjesi shume e rende penale.

SPAK po behet bashkefajtor.

Edhe qytetari me i fundit e ka shume te qarte qe Rama eshte thjesht nje llafazan i paafte.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.