Standard.al

Me video/ LSI denoncon situatën në Durrës: Biznesi në ditët më të vështira, asnjë mbështetje nga qeveria dhe bashkia

0

Lëvizja Socialiste për Integrim denoncon situatën e krijuar tek bizneset në Durrës si pasojë e krizës së rëndë ekonomike ku e ka futur qeveria “Rama” vendin.

Teksa publikon pamje nga bizneset në Durrës, LSI shprehet se ai është në ditët e tij më të vështira, ku një pjesë e tyre janë mbyllur, është rritur papunësia. Ndërsa nga ana tjetër, biznesi nuk ka  asnjë mbështetje nga qeveria dhe bashkia.

Denoncimi i LSI-së Durrës

Biznesi në Durrës në ditët më të vështira.

⭕️ Qepena të ulur. Papunësi.

Asnjë mbështetje nga qeveria dhe bashkia.

⭕️ Me mijëra vende pune dhe shumë biznese janë mbyllur ndërkohë që tenderat dhe PPP-të qindra milionë eurosh vazhdojnë të zhvasin familjet e thjeshta.

⭕️ Durrësi ndodhet në ditët më të vështira.

⭕️ 25 prilli është dita e ndryshimit të madh dhe bizneseve do u jepet mbështetje dhe një klimë e favorshme për investime.

Thuaji JO sektit korruptiv të rilindjes! 🛑

Të gjithë së bashku të ndërtojmë Durrësin!

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.