Standard.al

Aksident i rëndë në aksin Lezhë- Shkodër, ndërron jetë kirurgu i njohur (Emri)

0

Një aksident i rende ka ndodhur në super-stradën që lidh Lezhën me Shkodrën. Aksidenti ndodhi në vendin e quajtur “Pusi i Shytit”.

Mjeku kirurg i Spitalit të Lezhës, Qesk Gjergji, i cili pasditen sotme u aksidentuar, pasi makina me të cilën ishte duke udhëtuar doli nga rruga, ka ndërruar jetë.

Gjergji ishte duke udhëtuar me makinën tip “Benz”, kur humbi kontrollin dhe përfundoi në një kanal, në anë të rrugës.

Nuk dihen ende shkaqet e vërteta të këtij aksidenti tragjik. Mësohet se Gjergji u transportua për në Spitalin e Traumës në Tiranë, por se nuk ka mundur dot t’ju shpëtojë plagëve që ka marrë.

Aksident1

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.