Standard.al

Rëndohet gjendja shëndetësore e naftëtares, nuk pranon të lërë  grevën

0

Prej ditësh  naftëtarët e Ballëshit janë future në grevë urie, dhe kërkojnë që të plotësohen kërkesat e tyre.

Pasditen e sotme një nga grevistet, ka kërkuar shërbimin mjeksor në ambjentet ku mbahet greva, sepse gjendja e saj shëndetsore është rënduar, raporton Syri.tv.

Më pas mjekët e spital të Ballëshit kanë shkuar tek grevistja dhe i kanë dhënë ndihmën mjeksore, sepse ajo refuzoi të lërë ambjentet e grevës.

 

 

Lexo edhe:

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.