Standard.al

Parashikimi i motit/ Ja çfarë ndodh me temperaturat ditën e sotme…

0

Sipas MeteoAlb masat ajrore të qëndrueshme do të kushtëzojnë kthjellime në të gjithë vendin tonë deri në mesditë.

Pasditja dhe mbrëmja sjellin kalime vranësirash nëpër territor, ku më të dukshme do jenë në zonat malore të Shqipërisë.

Temperaturat e ajrit rriten në mëngjes por mbeten konstante në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 5°C deri në 23°C.

Era do fryjë e lehtë me shpejtësi 25 km/h nga drejtimi verior – veriperëndimor duke krijuar dallgëzim i ulët.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.