Standard.al

Moti i keq godet ishullin grek, përmbytje të mëdha në Kretë

0

Moti i keq ka goditur ishullin e Kretës në Greqi.

Mediat greke raportojnë se stuhia me reshje të dendura shiu dhe erë ka lënë pas dëme serioze.

Pamjet nga shumë vende të ndryshme në Heraklion tregojnë se rrugët janë mbuluar nga uji, ndërsa lumenjtë janë fryrë.

Përveç shtëpive janë përmbytur edhe shkolla në zonë.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.