Standard.al

Gjendja e naftëtareve sa vjen e rëndohet, Rama vazhdon me ‘talljet’: Nuk kam shkop magjik, qeveria nuk e ka shkaktuar problemin…

0

Edhe pse gratë greviste naftëtare në Ballsh janë në ditën e 7 të ngujimit të tyre, kreu i qeverisë Edi Rama nuk ka asnjë lloj zgjidhjeje për problemin e tyre.

Ai ka përsëritur thirrjen e dy ditëve me parë që ata duhet të ndërpresin grevën.

Kreu i qeverisë Rama reagoi për grevën e naftëtarëve të Ballshit, për të cilët thotë se nuk ka shkop magjik.

Rama:

Naftëtarët duhet të dalin nga greva që të bisedojmë për të mos i lënë vetëm në këtë hall që as e ka shkaktuar qeveria, as zgjidhet me presion e me ultimatume!

Ne nuk kemi shkop magjik, po kemi gjithë vullnetin të lehtësojmë situatën. Me logjikë dhe solidaritet si një familje.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.