Standard.al

Letra e Ramës për një socialist dhe përgjigja e socialistit për Ramën

0

Një letër e nisur nga Rama drejt një socialisti nga Cakrani i Fierit është bërë publike nga ish deputeti i PD-së Luan Baci.

Në postimin e tij në Facebook, Baci ka publikuar përgjigjen që qytetari I ka dhënë letrës së Ramës, ku në fund të saj shkruan ‘këto janë justifikime dhe qeveria jote është skandaloze’.

Postimi I plotë i Luan Bacit:

Leter per  EDI RAMEN, ne pergjigje te letres se tij.

I dashur hajdut dhe genjeshtar Edi Rama, letren tuaj e mora, ajo me gjeti, pa buke, pa pune, te braktisur, te harruar te neperkembur, te vjedhur dhe te zhgenjyer.

Shume nga qytetaret antare ose jo te PS do kishin shume deshire te ta perplasin ne surrat, ate çfare ata mendojne per ju.

Hipokrizia juaj eshte e pa krahasueshme, jeni nje mashtrues profesionist, jeni njeriu me fjale pa mbajtur, jeni i pa imagjinueshem ne sjelljen me dy e me shume fytyra, nuk e keni problem te lepini ate qe peshtyni dhe te vazhdoni te silleni sikur çdo gje e keni realizuar perfekt.

Termeti la shume familje ne qiell te hapur dhe ata ashtu vazhdojne akoma ne çadra.

Pandemia vazhdon te perhapet me shpejtesi dhe te shkaktoj deme ne njerez dhe ne ekonomi.

Gjendja eshte alarmante, pa pergjegjshmeria juaj eshte prezente ne çdo drejtim.

“keto jane justifikime, qeverisja jote eshte skandaloze”

Me kete shenim ne fund te letres antari i PS  Piro Mehmetaj, qe i eshte adresuar letra nga KM, i ka shprehur qarte, ato çfar mendojne, per te.

Lexoni letren e KM dhe shenimin ne fund te letres.

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.