Standard.al

Çani zbulon ‘detajet’: Dendias me origjinë nga Vunoi i Shqipërisë, lidhje gjaku me Ramën

0

Në Open në Top Channel Arian Çani tha se ka lajme që qarkullojnë në media ku thonë se Dendias është me origjinë nga Shqipëria.

‘Ka lajme që qarkullojnë në mediat ku tregojnë se Dendias është më origjinë nga Shqipëria, nga fshati Vunoi dhe familja e tij ka pasur mbiemrin Dede.

Madje banorët e Vunoit thonë se Dendias ka lidhje gjaku me Ramën pasi Rama e ka origjinën nga mamaja nga fshati Vuno.

Rama flet edhe greqisht por zemra I rreh nga Turiqa. Mes qytetarëve dhe barbrëve Rama do zgjedh barbarët. Ky është një parashikim I imi”- tha Çani.

Lajmin për origjinën e Dendias e konfirmoi edhe gazetari Aleksanër Marku I cili tha se këto lajme qarkullojnë edhe në mediat greke.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.