Standard.al

Arti në zi, shuhet në moshën 81 vjeçare legjenda e rrokut

0

Është ndarë nga jeta në moshën 81 vjeçare kitaristi ikonë i rrokut të viteve ’60, Spencer Davis.

Spencer ishte anëtar i grupit të rrokut “The Spencer Davis Group”, të cilët u bënë të famshëm në të gjithë botën me këngët Keep On Running dhe Somebody Help Me.

Davis u nda nga jeta ditën e hënë në spital, pas një sëmundje të rëndë. Lajmin e ka dhënë menaxheri i tij, i cili është shprehur se ka humbur një mik të ngushtë.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.