Standard.al

FOTO-EMRI/ Kapet vrasësi i biznesmenit nga Himara, është nga Tirana

0

Policia njofton se eshte kapur personi i dyshuar i vrasjes së 51 vjecarit Niko Goro.

Si rezultat i reagimit në kohë dhe ndjekjes së pandërprerë të autorit, u bë e mundur që në vendin e quajtur “Livadhet”, të kapjen dhe prangosej autori i dyshuar i vrasjes, shtetasi Kliti Leka, 53 vjeç, banues në Tiranë.

Policia ka sekuestruar armën e dyshuar të krimit, armë zjarri kallashnikov dhe automjetin me të cilin u largua autori.

 

Autori po shoqërohet për në ambientet e Policisë për veprime të mëtejshme.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.