Standard.al

Detaje të reja/ Dyshime se u larguan me gomone, jahti i braktisur i përket…

0

Janë zbardhur të tjera detaje nga jahti i gjetur i braktisur mbrëmjen e djeshme nga policia kufitare në afërsi të bregdetit shqiptar.

Sikundër mësohet jahti është gjendur në afërsi të luginës së Patokut në Kurbin, dhe mbrëmjen e sotme është ankoruar në Shëngjin.

Policia e ka mbajtur për gjatë gjithë kohës në vëzhgim, por askush nuk është afruar pranë tij, çka ka rritur edhe më shumë dyshimet.

Burime policore thonë se jahti me flamur slloven, i përket një shtetasi italian.

Pranë jahtit është gjetur dhe një gomone, çka rrit edhe dyshimet për një aktivitet të mundshëm kriminal.

Jahti tip velierë mban emrin TAI-PAN dhe është marrë nga policia kufitare në zonën e Patokut për t’u ankoruar më pas në portin e Shëngjinit sonte në orën 20.10.

Pak muaj më parë në vendin tonë u braktis edhe një tjetër jaht, në pronësi të disa shtetasve turq.

Kapiteni i atij mjeti lundrues nuk gjet dot kurrë, pavarësisht pretendimeve të ndryshme nga ana e familjarëve.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.