Standard.al

“25 prilli po afron’, Kaba: Mos harroni borxhet që merrni për të mbajtur frymën gjallë dhe për të blerë ilaçe, se Rama paguan jashtë çdo ligji inceneratorët dhe PPP-të

0

Nga: Dritan Kaba

MOS HARRONI!

Kur Rama mbushte me dekorata ambasadoret per “suksesin” e hapjes se negociatave! Habia me e madhe shihet tek ambasadoret qe moren dekoratat. As nuk e prisnin se e dinin qe ishte nje shfaqje e turpshme! Edhe sot ai qe rrezikon negociatat eshte ky klloun kryeminister! Ai qe saboton te ardhmen evropiane te shqiptareve eshte pikerisht ky kameleon i peshtire!
25 prilli po afron! Asnje shqiptar nuk duhet te harroje
talljet me te ardhmen e tyre,
neperkembjen e dinjitetit,
tradhetine e tij ndaj Kosoves,
vjedhjet gjigandeske,
korrupsionin marramendes,
shpopullimin e Shqiperise
Hashashizimin e vendit, ku mijera te rinj prej kesaj politike dergjen neper burgjet e Evropes dhe ka shkaktuar qindra te vrare ne keto vite.
rrenimin ekonomik te familjeve shqiptare
lenien ne mjerim te mijera fermereve, pa asnje perkrahje
naftetaret, minatoret dhe veçanerisht studentet qe jane ne nje gjendje te dhimbshme.
Mos harroni as kur merrni botxh para per te mbajtur frymen gjalle, per te blere ilaçe per te afermit tuaj, se Edi Rama paguan jashte çdo ligji incerenatoret dhe PPP super korruptive.
Mos harroni!

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.