Standard.al

Viti i ri akademik, MAS nxjerr datën kur fillon mësimi në universitete

0

 

Ministria e Arsimit këtë të martë ka bërë me dije se viti i ri akademik 2020-2021 do të nisë me 2 nëntor.

Urdhri për caktimin e vitit akademik në të gjithë institucionet e arsimit të lartë në vend është firmosur nga  ministrja Evis Kushi.

Ndërkohë vijon faza e dytë e përzgjedhjes së universiteteve nga ana e maturantëve.

Ky do të jetë një vit ndryshe për të gjithë studentë, për shkak të pandemisë së koronavirusit dhe masave kufizuese që duhet të respektojë secili student

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.