Standard.al

Berisha për Ramën: Nëse shkel çdo parim, sjell disfatën

0

Ish-kryeministri Sali Berisha, i ftuar në emisionin “Tempora” të Sonila Meços në RTV Ora është shprehur se ai do të qëndrojë në politikë pasi nuk kërkon që ti japë të keqes (duke ju referuar Ramës) mundësinë e të qëndruar indiferent.

Duke analizuar qeverisjen e tij 8 vjeçare, Berisha tha se vendi jo vetëm ka mbetur në vendnumëro por ka bërë prapa kthehu në shumë aspekte.

Sali Berisha: Nëse shkel çdo parim ndërton disfatën, ndërton autokracinë, rikthen të shkuarën dhe zhbën arritjet.Nëse marrim 8 vitet e tij do të doja që Shqipëria të ishte shumë më para nga aty ku e lamë por e vërteta është se Shqipëria 8 vite më parë kishte rrogat më të larta në rajon, më të larta edhe se dy vende anëtare të BE. Sot shqiptarët kanë rrogat më të ulëta në rajon dhe rrogën mesatare rreth 50 euro më të ulët se Kosova.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.