Standard.al

Vasili: Naftëtarët e Ballshit dhe maskarenjtë e qeverisë

0

Nen kryetari i LSI Petrit Vasili ka reaguar në mbështetje të naftëtarëve të Ballshit të cilët sot kanë nisur një grevë urie pa afat deri në plotësimin e kërkesave të tyre nga ana e qeverisë shqiptare.

Vasili thekson se qindra naftëtarëve u janë vjedhur pagat, u është vjedhur  buka e gojës nga qeveria dhe oligarkët e saj.

Postimi i plote:

Naftetaret e Ballshit dhe maskarenjte e qeverise!

Qindra naftetareve, u jane vjedhur pagat, u eshte vjedhur buka e gojes nga qeveria dhe oligarket e saj.

Armo eshte shnderruar ne placke per vjedhje, per fushate dhe emerime elektorale.

Qindra naftetare jane mashtruar ne cdo fushate elektorale nga rilindja me premtime te pacipa.

Sot naftetaret jane pa buke dhe pa shprese sepse qeveria i braktisi ne mjerim ne mes te kater rrugeve, megjithese kane fituar ligjerisht te gjithe te drejtat e tua.

Qeveria dhe policia e rilindjes i godet dhunshem dhe egersisht naftetaret, qe i ka vjedhur diten per diell.

Maskarenjte e qeverise duhen ndeshkuar pa asnje hezitim.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.