Standard.al

EMRI/ Vdekja e infermieres nga Saranda, shpallet në kërkim 24-vjeçari që u ‘arratis’ nga spitali në Tiranë

0

24-vjeçari Kosta Kaca është shpallur në kërkim pas aksidentit 1 javë më parë me ambulancën e Sarandës që shkaktoi dhe vdekjen e infermieres Adelina Rizvani.

BalkanWeb mëson se Kaca kishte shkuar për mjekim në Tiranë por është larguar.  Ai u procedua fillimisht në gjendje të lirë pas aksidentit dhe u largua nga spitali duke përfituar nga ky fakt.

Ndërkohë shoferi i ambulancës me të cilin bëri aksident, Aleks Kajo që hyri dhe kundravajtje në kryqëzim në Sarandë i është dhënë masa e sigurisë arrest me burg por aktualisht ndodhet në spital i mbikëqyrur nga Policia.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.