Standard.al

‘Përballimi i covid kërkon masa konkrete dhe jo propagandë’/ Kryemadhi-Ramës: Mjaft kursyet për shëndetin e nxënësve në shkolla

0

Përmes një shkrimi në facebook, kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, i bën thirrje qeverisë dhe kryeministrit Edi Rama që të mos bëjnë propagandë me shkollat por të sigurojnë shëndetin e nxënësve.

Postimi i plotë

Përballimi i COVID në shkolla kërkon masa konkrete dhe jo propagandë. Testimi dhe masat mbrojtëse për nxënësit dhe shkollat janë detyrim i qeverisë. Kryeministër dhe qeveri mjaft kursyet për shëndetin e nxënësve në shkolla, kur nuk kurseni miliarda për koncesione.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.