Standard.al

Braimllari: Rama ka frikë nga zgjedhjet e lira dhe të ndershme, pasi e di që do të dështojë në zgjedhjet

0

Mbrëmjen e sotme në RTV Ora ka qenë i ftuar sekretari i përgjithshëm i partisë Lëvizja Socialiste për Integrim, Endrit Braimllari.

Braimllari:

Është e qartë përballë opinionit publik, por edhe ndërkombëtarëve që Edi Rama është i vetmi person që nuk kërkon që të ketë një reformë zgjedhore konsensuale bazuar në një dakordësi që nisi më 14 janar dhe u konkludua më 5 qershor. Edi Rama i ka ikur asaj dakordësie për një arsye shumë të thjeshtë, ai ka frikë nga zgjedhjet e lira dhe të ndershme. Edi Rama është i qartë që është një humbës në këtë vend jo me një rezultat të ngushtë, por me rezultat të thellë.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.