Standard.al

Plagoset infermieri, u sulmua në krye të detyrës…

0

Një infermier mësohet se është plagosur në Departamentin e Urologjisë.

Infermieri është plagosur pas një sulmi nga një prej të afërmve të pacientëve.

Ngjarja ka ndodhur në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës.

Lajmin është bërë i ditur nga sindikata e Infermierëve të Kosovës.

Në njoftim thuhet se Sindikata dënon ashpër sulmin në fjalë  ndërsa shtohet se kjo nuk hera e parë që ndodhin raste të tilla ndaj infermierëve.

Reagimi i plotë

“Sindikata e infermierëve të Kosovës dënon ashpër sulmin dhe plagosjen e infermierit të Urologjisë, në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës”

Nuk është hera e parë që ndodhin raste të tilla ndaj infermierëve.”

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.